Zbigniew Domagalski dyrektorem Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński powołał Zbigniewa Domagalskiego na stanowisko dyrektora Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Pięcioletnia kadencja dyrektora rozpoczęła się 1 stycznia 2021 r.

Zbigniew Domagalski jest wykładowcą Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Prowadził również stałe wykłady na Studiach Podyplomowych Dla Producentów Filmowych i Telewizyjnych na Uczelni Łazarskiego oraz gościnne zajęcia w Szkole Wajdy. Jest członkiem Stowarzyszenia filmowców Polskich i Polskiej Akademii Filmowej. Producent i kierownik produkcji kilkudziesięciu filmów dokumentalnych i fabularnych. Współzałożyciel i współwłaściciel działającego od 1988 roku Studia Filmowego Kalejdoskop, jednej z pierwszych firm produkcyjnych w Polsce. Ważniejsze produkcje fabularne to zrealizowane z Pandora Film z Kolonii „Nadzieja” w reżyserii Stanisława Muchy, „Hel” w reżyserii Kingi Dębskiej, zrealizowany w koprodukcji z In Film Praga, „Śluby Panieńskie” w reżyserii Filipa Bajona, z wynikiem w kinach ponad 1 mln widzów. Filmy wyprodukowane w Studio Kalejdoskop były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami.

Z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych jest związany od lat – zajmował się dystrybucją polskich filmów fabularnych oraz kierował produkcją ponad 100 filmów dokumentalnych, muzycznych, widowisk i programów telewizyjnych.

źródło: WFDiF

Nasi partnerzy


Top