Zmiany w konkursie Polskich Nagród Filmowych Orły 2021

Przedłużenie do 28 lutego 2021 r. okresu kwalifikacji filmów i seriali do Orłów 2021 oraz dopuszczenie dystrybucji video w okresie zamknięcia kin to niektóre z propozycji zmian w konkursie Polskich Nagród Filmowych Orły 2021.

„Ze względu na nadzwyczajną sytuację, która dotknęła całą branżę filmową, a w szczególności kina, oraz znaczne ograniczenia dystrybucji kinowej, która jest podstawowym warunkiem kwalifikacji filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły, prezydent Polskiej Akademii Filmowej Dariusz Jabłoński zaproponował członkom Akademii przyjęcie przez głosowanie kilku zmian w regulaminie Konkursu” – poinformowano w komunikacie przesłanym przez Biuro Polskich Nagród Filmowych Orły.

Jabłoński zaproponował członkom Akademii m.in. przedłużenie do 28 lutego 2021 r. okresu kwalifikacji filmów i seriali do Orłów 2021, a także „wyjątkowe dopuszczenie do Konkursu filmów, które planowały dystrybucję w kinach, ale w czasie ich zamknięcia (12.03 – 06.06.2020 i 7.11.2020 aż do otwarcia kin), swoją premierę i co najmniej siedmiodniowe rozpowszechnianie miały na platformach VOD”.

Dodatkowo przekazano, że w przypadku kategorii „Najlepszy Film Dokumentalny” oraz „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny” spełnieniem warunku zakwalifikowania się do konkursu oprócz premiery w stacji telewizyjnej będzie również premiera na platformach VOD dostępnych w Polsce.

Szczegóły na stronie PNF Orły.

źródło: PNF

Nasi partnerzy


Top