Stanowisko Stowarzyszenia Kreatywna Polska w sprawie projektu „Ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów” (dalej „Ustawa”).

16 lutego, 2021

Od wielu lat zabiegamy o regulacje prawne szczególnie w aspektach dotyczących ochrony praw autorskich oraz praw twórców. Jesteśmy gotowi współpracować w zakresie oczekiwanych od dawna zmian legislacyjnych obejmujących m.in. implementację dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, prace nad ustawą o statusie artysty zawodowego, aktualizację listy urządzeń objętych opłatą reprograficzną czy wprowadzenie podatku cyfrowego dla internetowych gigantów, bowiem globalne koncerny od lat czerpią przychody z reklam w Polsce, a podatki optymalizują i płacą w innych krajach.

Więcej

Opinia SKP w sprawie zgłaszania do ZUS umów o dzieło

11 grudnia, 2020

W związku z tym, że Stowarzyszenie Kreatywna Polska nie zostało zaproszone do opiniowania projektu Rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej (....) zdecydowaliśmy o zamieszczeniu stanowiska naszego Stowarzyszenia w ramach komentarzy do dokumentu, wysyłanych przez stronę Rządowego Centrum Legislacji.

Więcej

Konsultacje w sprawie dyrektywy DSM i SAT-CAB

30 września, 2020

Stowarzyszenia Kreatywna Polska, (...) dziękuje za zaproszenie do wyrażenia stanowiska w konsultacjach publicznych dotyczących wdrożenia najnowszych dyrektyw UE w zakresie prawa autorskiego tj. dyrektywy 2019/790 tzw. dyrektywy DSM i dyrektywy 789/2019 tzw. dyrektywy SatCab. konsultacjach. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na zadane przez Ministerstwo pytania.

Więcej

Nasi partnerzy


Top