Można już zgłaszać filmy na 59. Krakowski Festiwal Filmowy, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2019 roku

Ruszył nabór filmów na 59. Krakowski Festiwal Filmowy, który odbędzie się w dniach 26 maja – 2 czerwca 2019 roku. Organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych do czterech konkursów – polskiego oraz trzech międzynarodowych: dokumentalnego, krótkometrażowego oraz muzycznych dokumentów DocFilmMusic.

Dzięki współpracy z Europejską Akademią Filmową, laureaci festiwalu mają ułatwioną ścieżkę w ubieganiu się o nominacje do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny oraz najlepszy film krótkometrażowy.

Festiwal znajduje się na liście festiwali kwalifikujących Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii filmu krótkometrażowego, co znaczy, że zdobywcy wszystkich trzech nagród w konkursie krótkometrażowym mają skróconą ścieżkę do nominacji oscarowych.

W 2018 roku, Krakowski Festiwal Filmowy, jako jedyny w Polsce, znalazł się w prestiżowym gronie festiwali kwalifikujących do Oscara również w kategorii pełnometrażowy film dokumentalny.

Terminy zgłaszania filmów do selekcji konkursu polskiego:

30 listopada 2018, jeśli film został ukończony przed 31 października 2018.
15 lutego 2019, jeśli film został ukończony po 31 października 2018.
Spośród filmów zgłoszonych do konkursu polskiego komisja selekcyjna wybierze tytuły, które będą uczestniczyły w konkursach międzynarodowych (muszą spełniać warunki obowiązujące w poszczególnych konkursach), w nowej sekcji Panorama polskiego dokumentu oraz innych sekcjach pozakonkursowych.

Terminy zgłaszania filmów do konkursów międzynarodowych: krótkometrażowego, dokumentalnego i DocFilmMusic.

30 listopada 2018, jeśli film został ukończony przed 31 października 2018.
31 stycznia 2019, jeśli film został ukończony po 31 października 2018.
W konkursie krótkometrażowym o Złotego Smoka rywalizują filmy fabularne, animowane i dokumentalne nie dłuższe niż 30 minut.

W konkursie dokumentalnym główną nagrodą jest Złoty Róg, a startują w nim filmy dokumentalne dłuższe niż 30 minut: średnio- i pełnometrażowe.

W konkursie DocFilmMusic nagroda Złotego Hejnału przypada jednemu z muzycznych dokumentów o czasie trwania dłuższym niż 50 minut.

Do konkursu polskiego, gdzie głównym trofeum jest Złoty Lajkonik, można zgłaszać wyłącznie polskie filmy fabularne i animowane nieprzekraczające 30 minut oraz filmy dokumentalne o dowolnej długości.

We wszystkich trzech międzynarodowych konkursach wymagana jest polska, a preferowana premiera światowa. W konkursie polskim preferowane są filmy premierowe, które nie miały w Polsce dystrybucji kinowej oraz nie były prezentowane na żadnym polskim festiwalu odbywającym się przed 59. KFF.

Zgłoś film >> FORMULARZ

Zasady zgłaszania filmu >> REGULAMIN

Krakowski Festiwal Filmowy to jedna z najstarszych imprez na świecie, poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata.

Źródło: http://www.krakowfilmfestival.pl/nabor-filmow-na-59-kff/

Nasi partnerzy


Top