18. Festiwal Filmu Polskiego na Litwie

Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu Filmu Polskiego na Litwie odbywającego się od 2 do 14 października w pięciu litewskich miastach – Wilnie, Kownie, Możejkach, Solecznikach i Wiłkomierzu jest hasło „100% kina – 100% wolności”, nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Uroczyste otwarcie 18. Festiwalu Filmu Polskiego odbędzie się 2 października 2018 roku o godz. 18.30 w kinie Multikino w Wilnie.

Wśród tytułów, które zostaną pokazane na Litwie, znalazły się m.in. filmy: „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” Denisa Delicia, „Photon” Normana Leto, „Tarapaty” Marty Karwowskiej. W program specjalnym pokazane zostaną „Kanał”, Człowiek z marmuru” Andrzeja Wajdy, „Rejs” Marka Piwowskiego, „Ucieczka z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego i „Solidarność wg kobiet” Mart Dzido i Piotra Śliwowskiego.

18. Festiwal Filmu Polskiego na Litwie patronatem honorowym objął Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sponsorami wydarzenia są Orlen Lietuva, Stop Cafe oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.

Festiwal odbywa się w ramach programu obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dokładny program 18. Festiwalu Filmu Polskiego jest dostępny na: www.lenkukinas.lt.

Źródło: PISF

Nasi partnerzy


Top