Laureaci nagród PSC

XI gala wręczenia nagród PSC odbyła się w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wydarzenie zostało uświetnione wystawą 20 fotografii autorstwa Piotra Jaxy z cyklu „Cinematographers”. Nagroda PSC jest przyznawana od 2013 roku. Jej laureatami są najlepsi polscy operatorzy filmów fabularnych. Pięć lat temu Stowarzyszenie zaczęło przyznawać nagrodę w dwóch dodatkowych kategoriach: za najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym i odcinku serialu.

Laureaci tegorocznych nagród:

  • Najlepsze Zdjęcia do Filmu Dokumentalnego: Zuzanna Zachara-Hassairi, Wojciech Staroń za film „Pisklaki”;
  • Najlepsze Zdjęcia do Pełnometrażowego Filmu Fabularnego: Jakub Kijowski za film „Silent Twins”;
  • Najlepsze zdjęcia do odcinka serialu:Bartłomiej Kaczmarek, „Wielka Woda” odc. 5;
  • Nagrodą Specjalną PSC za szczególne zasługi dla polskiej kinematografii uhonorowano reżysera Filipa Bajona. Nagrodę przyznano „za tworzenie fascynujących, niezwykle dopracowanych filmowych światów. Mistrzowską pracę z aktorami i kreowanie spektakularnych postaci. Za posługiwanie się bezkompromisowym językiem szczerości i prawdy”.
  • Nagrodę PSC za całokształt twórczości przyznano autorowi zdjęć Jerzemu Zielińskiemu „za mistrzowską wizyjność i kreację obrazu, wyjątkowe podejście do aktorów, niezliczone lekcje otwartości i odwagę w łamaniu konwencji. Najpiękniejszy film o wolności i pokonaniu strachu. Ukształtowanie Nagrody PSC”.

 

Źródło: PISF

 

Nasi partnerzy


Top