Dominik Skoczek laureatem pierwszej Nagrody Specjalnej Gildii Scenarzystów Polskich!

Laureatem pierwszej Nagrody Specjalnej Gildii Scenarzystów Polskich został Dominik Skoczek, dyrektor Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych (ZAPA). Dziękujemy mu w ten sposób za walkę o rozwiązania prawne chroniące tantiemy twórców w nowych miejscach eksploatacji filmów i seriali.

Dominik Skoczek jest radcą prawnym, specjalistą z zakresu prawa autorskiego, prawa kultury, mediów i filmu. Od 2012 r. związany jest ze Stowarzyszenie Filmowców Polskich i ZAPĄ, a od 2018 roku jest dyrektorem ZAPy. Od 2020 roku pełni też funkcję wiceprezesa Stowarzyszenie Kreatywna Polska, reprezentuje SFP-ZAPA w zarządzie Society of Audiovisual Authors (SAA) z siedzibą w Brukseli oraz radzie dyrektorów Association for the International Collective Management of Audiovisual Works (AGICOA) z siedzibą w Genewie.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego . Były członek Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji. W latach 2009-2012 dyrektor Departamentu Prawnego oraz Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej pracował jako prawnik w Grupie ITI i w Telewizji Polskiej S.A..

Patronem medialnym Nagród Gildii Scenarzystów Polskich jest Anywhere.pl Platforma Medialna.

źrodło: Gildia Scenarzystów Polskich

Nasi partnerzy


Top