Filmowe ferie w Łodzi

Dział Edukacji oraz Kino Kinematograf zapraszają na filmowe ferie w Łodzi! Muzeum Kinematografii przygotowało serię zajęć filmowych  dla grup zorganizowanych  i dla osób indywidualnych. Wśród propozycji znajdują się m.in. warsztaty, zwiedzanie tematyczne i seanse hitów kinowych.

Poniżej plan zajęć:

14 lutego, 15 lutego, 22 lutego, godz. 10:00

Spotkanie online z bohaterami komiksów i filmów polskich Herosi z dymków i kadrów

Superman, Batman, Spiderman… tych bohaterów znają nawet osoby, które komiksów nie czytają… Podczas zajęć uczestnicy prześledzą najważniejsze etapy w historii komiksowych bohaterów w ich oryginalnej rysunkowej postaci, jak też kolejnych ekranowych wcieleniach. Dowiedzą się także, jak na przestrzeni dekad twórcy filmowi radzili sobie z przełożeniem komiksu na język ruchomych obrazów i dlaczego to właśnie komiksowym herosom udało się ostatecznie podbić serca kinomanów.

16 lutego, 23 lutego, godz. 10:00

Kostiumy filmowe – zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat wraz z opiekunami połączone ze zwiedzaniem wystawy i warsztatem

Celem zajęć jest przybliżenie w przystępnej i atrakcyjnej formie zawodu kostiumologa. Jaką rolę pełni strój w kreacji bohatera filmowego i całego świata przedstawionego? Jakimi zdolnościami powinien wykazać się dobry kostiumolog i jakie umiejętności opanować? Uczestnicy poznają tajniki tego fascynującego zawodu i usłyszą barwne anegdoty z planów filmowych. Na wystawie Muzeum Kinematografii obejrzą jedne z najsłynniejszych polskich kostiumów filmowych, a następnie sami zamienią się w projektantów filmowej mody.

Oscar i inne nagrody filmowe – zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat wraz z opiekunami, połączone ze zwiedzaniem wystawy i warsztatem.

Celem zajęć jest zaznajomienie uczestników ze zjawiskiem festiwali filmowych i przyznawanych na nich nagród. Omówione zostaną najważniejsze festiwale filmowe polskie i zagraniczne. Dlaczego złota figurka Akademii Filmowej nazywa się Oscarem, dlaczego w Cannes przyznawana jest Złota Palma, zaś laureaci Camerimage otrzymują Złotą Żabę? Na wystawie Muzeum Kinematografii uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia autentycznych statuetek przyznanych najlepszym polskim twórcom filmowym, na czele z Oscarem. Część praktyczna zajęć umożliwi wcielenie się zarówno w laureatów, jak też projektantów nowych nagród filmowych.

 19 lutego, 26 lutego (soboty), godz. 12:00

Warsztaty dźwiękowe Cisza na planie!

Jak skrzypi śnieg w filmie? Jak stuka koń kopytami? Tajemnice filmowego świata dźwięków uczestnicy odkrywać będą wspólnie z dr Katarzyną Figat, reżyserką i montażystką dźwięku, specjalistką od efektów dźwiękowych. Będą też imitować i nagrywać efekty synchroniczne do fragmentu filmu przy użyciu narzędzi dostępnych w studio dźwiękowym.

W programie są również pokazy filmów familijnych. Więcej informacji na stronie Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny bądź mailowy:

edukacja@kinomuzeum.pl

+48 42 203 24 50

Nasi partnerzy


Top