mat. prasowe

Głosowanie na Polskie Nagrody Filmowe Orły 2022

71 filmów ubiega się o nominacje do nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2022. Z kolei w kategorii Najlepszy Dokument kandyduje 67 tytułów, a w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny – 19. W 24. edycji Orłów spośród wszystkich filmów po 5 nominacji w każdej z 18 kategorii w głosowaniu wskaże blisko ośmiuset członków Polskiej Akademii Filmowej.

Zalakowane koperty z nazwiskami nominowanych zostaną publicznie otwarte 16 marca. Miesiąc później – 20 kwietnia, na spotkaniu z nominowanymi zostanie ogłoszone nazwisko Laureata za Osiągnięcia Życia. Termin gali Orłów zostanie ogłoszony w połowie marca.

Z kolei do 4 marca trwa Festiwal Orłów 2022 w kinie Iluzjon w Warszawie oraz online w serwisie Premiery CANAL+. Lista poniższych tytułów została sporządzona na podstawie danych pochodzących z firmy boxoffice.pl. Lista filmów dokumentalnych powstała we współpracy z Krakowskim Fundacją Filmową, a lista kandydatów w kategorii Najlepszy Polski Serial Filmowy we współpracy z nadawcami i producentami.

 

źródło: PISF

 

 

Nasi partnerzy


Top