Festival Transatlantyk 2021 w Warszawie

W programie Transatlantyk Festival 2021, w pięciu sekcjach znalazły się 33 filmy wśród których  jest 12 tytułów zgłoszonych do oscarowego wyścigu w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. Wydarzenie, które dofinansował PISF, odbędzie się w Warszawie w dniach 1-5 grudnia br. w salach KinoGramu, a wszystko pod hasłem „Czas nagród”.

Widzowie będą mogli zobaczyć zarówno filmy, które w 2021 roku miały swoje światowe premiery i triumfowały na najważniejszych festiwalach świata (Złoty Niedźwiedź na Berlinale – „Niefortunny numerek lub szalone porno” w reż. Radu Jude, Złota Palma w Cannes – „Titane” w reż. Julii Ducournau i wenecki Złoty Lew – „Zdarzyło się” w reż. Audrey Diwan), jak i pretendenci do zdobycia Oscarów, Złotych Globów, brytyjskich BAFTA czy francuskich Cezarów. Do tego głośne tytuły z Sundance (2), Toronto (5) czy San Sebastian (6), a także prezentowane na wielu innych imprezach jak SXSW, Karlove Wary, Locarno, Londyn czy Annecy.

Będą zarówno obrazy debiutantów, jak i uznanych mistrzów, wśród których nie zabraknie Françoisa Ozona, Asghara Farhadiego czy Toma McCarthy’ego. Filmem otwarcia ogłoszono „Belfast” w reż. Kennetha Branagha – zdobywcy najważniejszego wyróżnienia na festiwalu w Toronto – Nagrody Publiczności. Z kolei na zamknięcie festiwalu pokazany zostanie „Punkt wrzenia” w reż. Philipa Barantiniego i będzie to jego polska premiera. To zdobywca aż 11 nominacji do British Independent Film Awards.

 

źródło: inf. prasowa

 

Nasi partnerzy


Top