39. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! tylko online

Między 5 a 12 grudnia odbędzie się 39. edycja Międzynarodowego  Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Wydarzenie, które  dofinansował PISF będzie dostępne na platformie alekino.com.

W programie przewidziano 102 filmy z ponad 30 krajów, w tym propozycje dla dzieci 5+, młodzieży 14+ i młodych dorosłych 18+, długie i krótkie metraże oraz spotkania z twórcami.

Wśród licznych polskich premier widzowie znajdą m.in.: „Murenę” w reżyserii Antonety Alamat Kusijanovic oraz kandydatów do Oscara: „Yuni” (reż. Kamila Andini; Indonezja, Francja, Singapur, Australia), „Białą Twierdzę” (reż. Igor Drljača; Bośnia i Hercegowina, Kanada), „Tygrysy” (Ronnie Sandahl; Szwecja) i „Dzieci słońca” (reż. Majid Majidi; Iran). Uwagę należy zwrócić też na „Małą mamę” (reż. Céline Sciamma), „Belle” (reż. Hosoda Mamoru) czy „Republikę dzieci” Jana Jakuba Kolskiego.

Najważniejsza nagroda festiwalu – Platynowe Koziołki – powędruje w tym roku do Frances Andreasen Østerfelt za film „Fantastyczny sklep z kwiatami”.

Jak co roku w programie festiwalu jest także miejsce na dyskusje filmowców i pedagogów. Sekcja Industry/Education Pro składa się z dwóch odrębnych programów:

– „Education” – skierowanego do nauczycieli i edukatorów. Tematem tegorocznego spotkania będzie „Kino uważne”

– „Industry” – skierowanego do branży filmowej.

Sprzedaż biletów na wydarzenie możliwa jest na stronie internetowej www.alekino.com  Bilety na seanse w opcji online kosztują – 10 zł (za dostęp).

Ważna aktualizacja z dnia 21.11.2021

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu podjęli decyzję o zmianie formuły imprezy, która „ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Poznaniu i w Polsce, oraz troskę i poczucie odpowiedzialności wobec tysięcy Widzów”  odbędzie się między 5 a 12 grudnia tylko online na platformie alekino.com.  Zakupione na seanse kinowe bilety zostaną zwrócone.

źródło: PISF; https://alekino.com/

Nasi partnerzy


Top