mat. prasowe

Gdynia przyjęta do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO!

Gdynia została przyjęta do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako „Miasto Filmu”! O tym, że „Gdynia kocha film, a film kocha Gdynię” świadczą od lat nie tylko festiwale filmowe, ale systematyczna współpraca wielu instytucji i jednostek zaangażowanych w branżę filmową.

UNESCO przyznaje tytuł miasta kreatywnego w siedmiu dziedzinach: literatura, muzyka, film, sztuki wizualne, design, rzemiosło i sztuka ludowa oraz gastronomia. Obecnie Sieć Miast Kreatywnych UNESCO zrzesza 295 miast w 90 krajach.

Przyznany Gdyni tytuł Miasta Filmu ma charakter prestiżowy i dzięki rozpoznawalnej na całym świecie marce miasta kreatywnego gwarantuje wzrost znaczenia miasta na arenie międzynarodowej. Tytuł to także impuls do dalszego rozwoju lokalnej gospodarki kreatywnej i wsparcia go w procesie nawiązywania współpracy zagranicznej.

Co to oznacza dla Gdyni? Na to i inne pytania odpowiadali uczestnicy konferencji prasowej: prezydent Wojciech Szczurek, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni Maja Wagner, dyrektor Gdyńskiego Centrum Filmowego i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszek Kopeć.

Zapis konferencji na YT miasta Gdynia:

ttps://www.youtube.com/watch?v=fLbHAgFUK7M&ab_channel=Gdynia

Konferencja odbyła się w środę, 10 listopada 2021 roku, o godzinie 11.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym w sali kinowej „Warszawa”.

Tytuł „Miasto Filmu” został przyznany także miastom Cannes i Kluż-Napoka.

Wizytówka miasta na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=Rn47HJ3QZIc&ab_channel=Gdy%C5%84skieCentrumFilmowe%E2%80%A2PomorskaFundacjaFilmowa

źródło: https://festiwalgdynia.pl/aktualnosci/gdynia-z-tytulem-miasto-filmu-unesco/

 

 

 

 

 

 

Nasi partnerzy


Top