„Zimna wojna” otrzymała największą, spośród innych filmów, liczbę nominacji do Europejskich Nagród Filmowych.

„Zimna wojna”otrzymała aż pięć nominacji do Europejskich Nagród Filmowych. Polski film jest nominowany we wszystkich głównych kategoriach. Finał nagród 15 grudnia w Sewilli.

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do swoich nagród. Film Pawła Pawlikowskiego  walczy o tytuł najlepszego europejskiego filmu 2018 roku oraz o nagrody za reżyserię, scenariusz i dwie główne kreacje aktorskie – Joanny Kulig i Tomasza Kota.

Konkurenci do tytułu najlepszego filmu z Europy to: „Granica”, „Dogman”, „Szczęśliwy Lazzaro” (wszystkie te filmy otrzymały po cztery nominacje) i „Girl”. O tytuł najlepszego reżysera Paweł Pawlikowski powalczy m.in. z Matteo Garrone i Samuelem Maozem („Fokstrot”). Joanna Kulig konkuruje z m.in. Albą Rohrwacher i Marie Bäumer. Tomasz Kot zadanie będzie miał najtrudniejsze, bo jego konkurenci to m.in.: Rupert Everett, Marcello Fonte i Sverrir Gudnason.

Jeszcze przed galą wręczenia nagród Europejska Akademia Filmowa wytypuje laureatów nagród w kategoriach technicznych (zdjęcia, montaż, scenografia, kostiumy, dźwięk, muzyka).

Finał Europejskich Nagród Filmowych to 15 grudnia.

Pełna lista nominacji dostępna jest tutaj:

 

Nasi partnerzy


Top