fot. Informacja prasowa

Warszawska Szkoła Filmowa ma już 15 lat!

Warszawska Szkoła Filmowa obchodziła 28 września 15-lecie istnienia.

W uroczystej gali udział wzięli: rektor Janusz Majewski, Maciej Ślesicki i Bogusław Linda, ważne postacie świata kultury, znani aktorzy i politycy, a także absolwenci, m.in. nagrodzona na MFF w Berlinie Katarzyna Rosłaniec („Baby Blues”) czy Tomasz Śliwiński (nominowana do Oscara® etiuda „Nasza Klątwa”).

„Ponieważ zajmujemy się kinem, postanowiliśmy, że zamiast odsłonięcia pomników będą dzisiaj ruchome obrazy, a zamiast oficjalnych przemówień – rozmowy, bo kino jest też rozmową” – przywitała gości Magdalena Felis, która poprowadziła towarzyszące wydarzeniu spotkanie z założycielami Warszawskiej Szkoły Filmowej – Maciejem Ślesickim i Bogusławem Lindą.

„Szanujemy wszystkich. Szkoła filmowa to instytucja kultury, a w instytucji kultury nie ma miejsca na krzyki i waśnie, natomiast jest miejsce przede wszystkim na rozmowę i szacunek (…). Ta szkoła jak już wspomnieliśmy jest w pewien sposób inna niż wszystkie – my od początku stawiamy na zajęcia praktyczne w naszym kompleksie szkół i muszę powiedzieć, że to powoduje, iż do nas się ludzie garną (…). To nie jest tak, że skończywszy szkołę filmową potem każdy musi kroczyć po czerwonym dywanie w Cannes, natomiast ci ludzie mają pracę. I to jest ważne, że istnieje taka uczelnia, która daje dobre wykształcenie, po której ludzie mają dobrą pracę. Z tego też jesteśmy dumni” – podkreślał Maciej Ślesicki, opowiadając o swoim pomyśle na szkołę filmową.

„Na pewno dochodzi jeszcze jedna rzecz: ludzie, którzy przychodzą do szkoły i ludzie którzy z niej wychodzą to zupełnie inny gatunek ludzki. Towarzyszy nam olbrzymia satysfakcja z tego, że dziewczyny i chłopaki dorastają tutaj, że nabierają swojego własnego światopoglądu, to stwarza wiecznie nieustający ferment i jest to fantastyczne. Przy okazji ten ferment się dzieje w tej dzielnicy, która nas przygarnęła, która nas hołubi i w której czujemy się świetnie. Myślę, że wrośliśmy już w to wspaniałe miejsce” – dodał Bogusław Linda.

Informacja prasowa

Nasi partnerzy


Top