„Boże Ciało” – powstanie serial w USA!

Informację o rozmowach dotyczących sprzedaży praw do remake’u „Bożego Ciała” potwierdzili w miniony piątek dystrybuująca film firma Kino Świat i jego producent Leszek Bodzak. – Negocjacje jeszcze trwają, ale wiadomo już, że planowane jest przełożenie filmu Jana Komasy i scenariusza Mateusza Pacewicza na 8-odcinkowy serial, prawdopodobnie dla jednej z platform streamingowych w USA – przekazało w oświadczeniu Kino Świat.

Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, polski kandydat do Oscara® – film „Boże Ciało” Jana Komasy otrzymał wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rejkiawiku – jest to kolejna nagroda dla polskiego filmu.

„Boże Ciało” zostało nagrodzone na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (nagroda Europa Cinemas Label oraz Inclusive Award Edipo Re), na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (nagrody za reżyserię, scenariusz dla Mateusza Pacewicza i drugoplanową rolę kobiecą dla Elizy Rycembel) oraz na Festiwalu Filmowym w El Gouna (nagrody – Silver Star dla filmu fabularnego i za najlepszą rolę męską dla Bartosza Bieleni).

źródło: PiSF, Kino Świat

 

Nasi partnerzy


Top