mat. prasowe

W Polsce ruszyło największe wirtualne kino studyjne na świecie

W czwartek 21 maja wystartowało największe wirtualne kino studyjne na świecie MOJEeKINO.PL  stworzone przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

MOJEeKINO.PL to platforma, której celem jest promocja kina artystycznego, którego próżno szukać na popularnych platformach streamingowych, a za którym tęsknią wytrawni widzowie kin studyjnych. Pod jednym adresem dajemy możliwość kilkudziesięciu niezwykle różnorodnym kinom na przygotowywanie własnego, unikatowego programu dopasowanego do potrzeb widzów.

MOJEeKINO.PL to innowacyjny na skalę światową projekt największego wirtualnego kina, w ramach którego w dedykowanych wirtualnych salach swoje repertuary będzie prezentować kilkadziesiąt kin arthouse’owych z całej Polski – od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego.

Na otwarcie platformy pokazano w cztery kolejne wieczory, cztery filmy, których z powodu pandemii nie zdążono pokazać w kinach tradycyjnych: „Jezioro dzikich gęsi”, „Asystentka”, „Żegnaj mój synu”, „Towar”.

Na seans widz będzie mógł wejść z poziomu strony www swojego ulubionego kina lub z poziomu strony mojeekino.pl i wówczas po wyborze kina zakupić bilet, który będzie kosztował 15 zł – i będzie aktywny od 20:30 do godziny po zakończeniu seansu – i cieszyć się dobrym filmem na swojej kanapie.

Raz w tygodniu w ramach cyklu POLOWANIE NA FILMY, wspólnie z naszym Partnerem – Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, będziemy zapraszać widzów na spotkania z twórcami. Już wkrótce w tej formule odbędzie się jedyny wirtualny pokaz filmu „Dolina Bogów” z Joshem Hartnettem i Johnem Malkovichem w rolach głównych, a naszym gościem przed seansem będzie reżyser obrazu Lech Majewski. Kolejne tytuły i gości będziemy anonsować wkrótce – informują organizatorzy.

29 maja widzowie zaproszeni zostaną na wydarzenie bez precedensu –  pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo.  Filmem otwarcia 26. edycji festiwalu będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie „ZŁO NIE ISTNIEJE”.

Tuż po zakończeniu 26. edycji festiwalu Wiosna Filmów na MOJEeKINO.PL zagoszczą kolejne niezwykłe wydarzenia m.in. festiwal Kino w Trampkach, HER DOCS czy 48HFP.

Szczegóły naMOJEeKINO.PL

 

Źródło: Informacja prasowa https://stowarzyszeniekin.pl/rusza-mojeekino-pl/

Nasi partnerzy


Top