Świetna frekwencja w kinach studyjnych po ponownym otwarciu 12 lutego

Zgodnie z decyzją rządu, w ramach luzowania obostrzeń, kina mogły ponownie otworzyć się 12 lutego na warunkowy okres do 28 lutego. Do dyspozycji widzów oddano 50% miejsc na salach kinowych. Obowiązuje zakaz sprzedaży napojów i jedzenia oraz nakaz zasłaniania ust i nosa.

Kina studyjne otworzyły się w ubiegły piątek, po raz pierwszy od 7 listopada 2020 roku. Jak donosi serwis Boxoffice w dniach 12-14 lutego polskie kina zgromadziły 37 690 widzów. Tłumnie odwiedzono warszawskie kino Kultura, prowadzone przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

– Pierwszy filmowy weekend 2021 roku dla znakomitej większości kin studyjnych był bardzo dobry, frekwencja w zależności od filmu oscylowała w granicach 80-100% w ramach dopuszczalnej frekwencji zgodnie z reżimem sanitarnym – komentowała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, Marlena Gabryszewska, prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

W repertuarach kin znalazły się przedpremierowe tytuły, m.in. „Na rauszu”, „Palm Springs”, „Jeszcze jest czas”, „Sound of Metal” czy „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, premierowe np. „Helmut Newton. Piękno i bestia”, „Tylko zwierzęta nie błądzą” czy tytuły z ubiegło roku „Obraz pożądania”, „Szarlatan”.

Wciąż zamknięte pozostają największe sieci kinowe w Polsce: Cinema City, Helios i Multikino.

 

źródło: SFP, Wirtualnemedia

 

Nasi partnerzy


Top