Ruszyły połączone 20. Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival

W ramach wyjątkowej, połączonej edycji Nowych Horyzontów i American Film Festival od dziś (5. 11) do 15 listopada można zobaczyć ponad 170 różnych filmów z całego świata.

Wszystkie filmy dostępne online można oglądać poprzez platformę zintegrowaną ze stroną nowehoryzonty.pl.

Jeszcze dziś i w piątek Organizatorzy zapraszają na pokazy stacjonarne we Wrocławiu – w Kinie Nowe Horyzonty i Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz seanse w warszawskim Kinie Muranów. W programie: Zabij to i wyjedź z tego miasta Mariusza Wilczyńskiego, Świat, który nadejdzie Mony Fastvold, Ludzki głos Pedra Almodóvara, Nigdy, rzadko, czasami, zawsze Elizy Hittman oraz Gunda Victora Kossakovsky’ego.

Na festiwalowej platformie online będzie można obejrzeć także zapisy rozmów z twórcami i twórczyniami, których filmy trafiły do tegorocznego programu (zapisy rozmów zostaną udostępnione za darmo – wystarczy zalogować się lub utworzyć profil na stronie www Nowych Horyzontów).

Od 6 do 14 listopada będzie można brać udział w około-festiwalowych dyskusjach prowadzonych przez zespół portalu Filmawka. W najbliższy piątek gośćmi klubu będą twórcy filmu Zabij to i wyjedź z tego miasta – Mariusz Wilczyński, Jarek Barzan i Franek Kowalski oraz dziennikarka i krytyczka filmowa, Adriana Prodeus. Start  o godz. 21:00 na facebookowym profilu Filmawki.

Roman Gutek, dyrektor festiwali zdradził także swoje filmowe top 10, czyli produkcje, które, jego zdaniem, koniecznie trzeba zobaczyć:

Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński

Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani

DAU. Natasza, reż. Ilya Khrzhanovskiy, Jekaterina Oertel

Dni, reż. Tsai Ming-liang

Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský

Gunda, reż. Victor Kossakovsky

David Byrne: American Utopia, reż. Spike Lee

Pierwsza krowa, reż. Kelly Reichardt

Truflarze,reż: Michael Dweck, Gregory Kershaw; Włochy, Grecja, USA 2020

Tato, reż. Srdan Golubović

Pełny program Festiwali tutaj: Sprawdź pełny program festiwalu

Źródło: nowehoryzonty.pl

 

Nasi partnerzy


Top