Zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Tegoroczna edycja to blisko 160 tytułów, które można było obejrzeć najpierw w kinach, na pokazach stacjonarnych, a większość z nich nieco później w Internecie online.

Zdecydowanie wyższa niż w ubiegłym roku frekwencja hybrydowego wydarzenia, wynosząca ponad 65 000 osób, potwierdza rosnące zainteresowanie kinem dla młodych widzów w naszym kraju.

W ramach Kina Dzieci w 20 miastach w Polsce pomiędzy 25 września a 3 października odbywały się stacjonarne pokazy festiwalowych filmów, w których uczestniczyło blisko 20 tysięcy uczestników i uczestniczek. Internetowa odsłona Festiwalu (trwająca od 7 do 24 października, czyli intensywne dwa i pół tygodnia streamowanie filmów na platformie) zgromadziła przed ekranami domowych telewizorów i komputerów następne 45 308 widzów i widzek (faktyczna liczba dostępów online wyniosła w tym roku 26 652 i została pomnożona przez 1,7 – tyle bowiem wynosi mnożnik wykorzystywany do szacowania frekwencji online przez festiwale filmowe na całym świecie), co złożyło się na łączną frekwencję przekraczającą 65 000 osób.

Filmy z katalogu Kina Dzieci dostępne są na platformie NH VOD.

 

źródło: https://kinomuranow.pl/festiwale-i-przeglady/8-miedzynarodowy-festiwal-filmowy-kino-dzieci-2021

Nasi partnerzy


Top