Polskie filmy powalczą o nominacje do europejskich nagród filmowych

Wszystkie filmy były współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Obywatel Jones”
Młody dziennikarz Gareth Jones (James Norton) zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem.

„Kler”
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

„Wilkołak”
Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca – w okolicznych lasach krążą obozowe wilczury.

„High Life”
Gdzieś w odległej galaktyce, poza naszym układem słonecznym, Monte wychowuje swoją córeczkę Willow na pokładzie statku kosmicznego, w całkowitej izolacji. Stał się ojcem wbrew własnej woli. Po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka.

Europejskie Nagrody Filmowe zostaną rozdane 7 grudnia w Berlinie.

źródło: PISF

 

Nasi partnerzy


Top