źródło: Watchout Studio

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Piotr Woźniak – Starak ukończył bostoński Emerson College, a także grafikę w Parsons School of Design w Nowym Jorku. Pracował w Akson Studio Michała Kwiecińskiego. Był zaangażowany również w produkcję filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy.

W 2008 roku założył przedsiębiorstwo producenckie Watchout Production.

W 2012 r. Watchout Production zrealizowało pierwszy film – „Big Love” w reżyserii Barbary Białowąs, dedykowany Januszowi Morgensternowi.

W 2014 r. Woźniak-Starak wyprodukował film „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, nagrodzony m.in. Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni oraz Orłem w kategorii: Najlepszy film. „Bogów” obejrzały ponad 2 miliony widzów. W 2017 r. na ekrany kin weszła wyreżyserowana przez Marię Sadowską „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, której Woźniak-Starak był producentem wykonawczym.

Jak mówił Piotr: Historia Religi to po trosze historia, z którą się identyfikuję…: warto w życiu walczyć i stawiać na swoim. Można robić niezwykłe rzeczy w trudnych i nie zawsze sprzyjających warunkach… Nagrodą są łzy na widowni i oczywiście Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni – największa niespodzianka mojego życia. Wkrótce wejdzie na ekrany film „Ukryta gra” – realizacja wizji Piotra o międzynarodowej produkcji ze światową obsadą. Przygotowywał się do realizacji swoich artystycznych ambicji – wkrótce miał wystąpić po drugiej stronie kamery jako reżyser, w kolejnej produkcji Watchout Studio. Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości – troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować. – czytamy w notce biograficznej na stronie www.watchoutstudio.pl

Najnowszy film zrealizowany przez Watchout Production, „Ukryta gra” w reż. Łukasza Kośmickiego, zakwalifikował się do Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Premiera zaplanowana jest na 8 listopada br.

źódło: www.watchoutstudio.pl

 

Nasi partnerzy


Top