mat.prasowe

Pierwsza edycja PL Music Video Awards

W dniach 16 i 17 listopada odbędzie się w Łodzi pierwsza edycja festiwalu poświęconego wyłącznie wideoklipom – dwudniowa impreza, której celem jest promowanie sztuki wideoklipu. W jej ramach odbywać się będą pokazy teledysków, spotkania, debaty. Kulminacją festiwalu będzie gala wręczenia nagród dla najlepszych polskich twórców wideoklipów, która odbędzie się w klubie Format na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi

Twórcy mogą zgłaszać swoje prace w siedmiu kategoriach: Pop, Rock i ostre brzmienie, Hip-hop, Alternatywa, Folk, Muzyka Elektroniczna oraz Inne – jeśli twórca uzna, że jego praca nie mieści się w żadnej z powyższych kategorii.

Dodatkowo przyznane zostaną nagrody w kategorii Debiut oraz Ważny Przekaz – dla teledysku wyrażającego i promującego istotne idee społeczne.

Spośród zgłoszonych poprzez formularz na stronie www.plmva.pl prac, profesjonalne jury wybierze teledyski, które zostaną nominowane. W każdej z kategorii nominowanych będzie od trzech do sześciu prac.

Termin zgłoszeń upływa 21 października.

PL Music Video Awards powstało po to, aby połączyć siły, poznać się, stworzyć miejsce do spotkania i rozmowy o polskim wideoklipie. Organizatorzy liczą na szeroki odzew twórców filmowych, artystów, zespołów, producentów, wytwórni muzycznych.

W jury znajdą się twórcy filmowi, dziennikarze, artyści. Jego pełen skład zostanie ujawniony 15 października, a szczegółowy program wydarzenia zostanie ogłoszony pod koniec października.

Terminy:

•15 października ogłoszenie składu jury

•21 października – zakończenie przyjmowania zgłoszeń teledysków do konkursu

•31 października – ogłoszenie pełnego programu festiwalu

•5 listopada – ogłoszenie nominowanych teledysków w konkursie

•16-17 listopada – Festiwal PL Music Video Awards (ŁÓDŹ)

W Warszawie od 2008 roku Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster organizuje unikatowy projekt edukacji filmowej o nazwie – Szkoła Teledysków. W jego ramach młodzi twórcy filmowi mogą stworzyć wideoklipy dla najbardziej znanych polskich artystów.

źródło: PISF

Nasi partnerzy


Top