Nowa dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Komisja konkursowa zakończyła weryfikację kompetencji oraz koncepcji rozwoju dla instytutu przedstawionych przez 13 kandydatek i kandydatów, którzy zakwalifikowali się do etapu rozmów.

Zgodnie z rekomendacją wyboru komisji konkursowej, z początkiem lipca br. stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej obejmie Karolina Rozwód.

Rekomendacja 11 członków komisji była niemal jednogłośna. Mam nadzieję, że rozpocznie się nowy etap wzmacniania tej instytucji. W PISF przeprowadzane są kontrole dotyczące działalności poprzedniego dyrektora – ich wyniki wykazują wiele nieprawidłowości, czego dowodem są składane zawiadomienia do prokuratury – skomentowała Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Karolina Rozwód jest doświadczoną menadżerką kultury. Była zaangażowana m.in. w tworzenie Polsko-Niemieckiego Funduszu Filmowego, powstanie Lubelskiego Funduszu Filmowego oraz projekt Lublin-Lwów Miasta Filmowe. Od 2012 roku zorganizowała blisko 3000 wydarzeń kulturalnych, była producentką kilkunastu spektakli i koncertów, a także wielu wydawnictw płytowych i książkowych.

Od 2019 roku organizowała Festiwal Danuty Szaflarskiej „Sleboda/Danutka” współpracując z Michałem Merczyńskim.

W latach 2011-2023 pełniła funkcję dyrektora Teatru Starego w Lublinie, gdzie prowadziła jedno z najstarszych w Polsce kin studyjnych „Kino Staromiejskie”. Wprowadziła do instytucji program filmowy i zorganizowała ponad 100 spotkań z ludźmi kina.

W latach 2005-2006 zajmowała się promocją polskiego kina za granicą, koprodukcjami międzynarodowymi, międzynarodowymi kontaktami instytucjonalnymi oraz edukacją filmową w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Wyniki poszczególnych etapów konkursu oraz skład komisji reprezentującej różne środowiska związane z rynkiem dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego BIP MKiDN.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/kultura/wylonilismy-dyrektora-pisf

Nasi partnerzy


Top