Noc Księgarń 2021 już 22 października!

Na Noc Księgarń 2021 – trzecią edycję ogólnopolskiego festiwalu księgarń i czytelników – zaprasza w piątek 22 października dystrybutor książek OSDW Azymut.

Ponad 100 księgarń kameralnych z całej Polski przygotowuje bogaty program spotkań autorskich, debat, dyskusji, warsztatów i koncertów – każdy miłośnik książek, niezależnie od wieku i upodobań czytelniczych, znajdzie w nim coś dla siebie. Księgarze zapowiadają także mnóstwo kiermaszy książkowych. 22 października będzie można zgarnąć wymarzone tytuły w dobrych cenach!

Trzecia edycja Nocy Księgarń to także kilkanaście inicjatyw, które powstają we współpracy z partnerami festiwalu:

  • Wspólnie z Literacką Podróżą Hestii festiwal przygotuje kolejną odsłonę cyklu Literatura migana – fragmenty książek nominowanych do pierwszej edycji nagrody przeczyta Krystyna Czubówna wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego.
  • Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza na weekend do mieszkania noblistki – będzie to nagroda w konkursie poetyckim organizowanym przez Noc Księgarń.
  • 21 października – w wieczór poprzedzający Noc – Wydawnictwo Naukowe PWN zaprosi czytelników na cykl debat, podczas których naukowcy i naukowczynie porozmawiają o zmianach klimatu i nowych technologiach. Do grona przyjaciół festiwalu dołączy w tym roku także Allegro Lokalnie – serwis z ogłoszeniami z okolicy i całej Polski. Wspólnie z organizatorami wydarzenia platforma będzie promować niezależne księgarnie stacjonarne. Program wirtualny festiwalu uzupełni Noc Księgarń do słuchania – kilkanaście podcastów, które powstają we współpracy z wydawcami, instytucjami i blogerami.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć także KsiazkaNaTelefon.pl – kontynuacja kampanii promującej niezależne księgarnie, która została zainicjowana przez OSDW Azymut w marcu 2020 roku w związku z kryzysem na rynku księgarskim wywołanym przez pandemię COVID-19.

Jak co roku plakat festiwalu – zaprojektowany po raz kolejny przez Igora Kubika – nawiązuje do twórczości pisarza, którego rok świętujemy.

Rok 2021 należy do Stanisława Lema, dlatego organizatorzy Nocy Księgarń zachęcają do poszukiwania w księgarniach książek autora „Solaris”, a także do udziału w Lemowskich konkursach, których partnerem będzie Wydawnictwo Literackie.

Szczegółowy program wydarzeń Nocy Księgarń można znaleźć na stronie www.nocksiegarn.pl oraz w mediach społecznościowych festiwalu.

Noc Księgarń 2021 – 22 października 2021, po zmroku – w Internecie i ponad 100 księgarniach w całej Polsce

źródło: http://www.pik.org.pl/komunikaty/904/noc-ksiegarn-2021

Nasi partnerzy


Top