Szczyt cyfrowy ONZ_IGF 2021

W dniach 6-10 grudnia 2021 r. Polska będzie gospodarzem najważniejszego cyfrowego wydarzenia tego roku – Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Stowarzyszenie Kreatywna Polska też tam będzie!

Polska od kilku lat starała się o uzyskanie prawa do organizacji światowego Szczytu Cyfrowego ONZ. Organizacja tego wydarzenia w naszym kraju to wyraz docenienia naszych działań w zakresie cyfryzacji – powiedział na konferencji prasowej Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

Szczyt Cyfrowy ONZ w Polsce przypada na wyjątkowy czas. Będzie to pierwsza okazja – po wybuchu pandemii koronawirusa – do dyskusji w takim gronie o przyszłości internetu i jego roli w życiu obywateli.

Fakt organizowania przez Polskę tak prestiżowego wydarzenia to także odzwierciedlenie konsekwentnej drogi polskiego rządu ku wolnemu, niepodzielnemu i wspólnemu internetowi – dodał Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 będzie miejscem debaty m.in. o przyszłości platform internetowych. Hasło tegorocznej edycji konferencji to Internet United, czyli wolny, niepodzielny, otwarty internet. W Katowicach będą omawiane globalne tematy i najlepsze praktyki związane z przestrzenią cyfrową.

7 grudnia – w czasie najważniejszego dnia szczytu – Kreatywna Polska będzie miała swój panel w godzinach 9:00 – 9:30.

Tytuł panelu: „New technologies as a challenge for the sustainable access and circulation of cultural goods”. („Nowe technologie jako wyzwanie dla zrównoważonego dostępu i obiegu dóbr kultury.”)

Ważne!

Panel odbędzie się w języku angielskim i tylko online! Link będzie dostępny na 1 dzień przed wydarzeniem.

W czasie szczytu odbędzie się łącznie ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. W tegorocznych Szczycie Młodzieży IGF 2021 wezmą także udział przedstawiciele wysokiego szczebla m.in. z Polski i ONZ – to będzie świetna okazja, żeby zadać pytanie i podzielić się spostrzeżeniami, uwagami i wizją wspólnego internetu.

Wstęp na 16. Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 jest bezpłatny. Każdy może wziąć w nim udział, zadać pytanie i zabrać głos w dyskusji. Wystarczy się zarejestrować.

Więcej informacji na stronie IGF 2021: gov.pl/igf2021.

Hasło konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet) – łączący wszystkich swoich użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie. To nasze wspólne marzenia, pomysły, potrzeby i działania tworzą internet przyszłości!

https://www.youtube.com/watch?v=8itli5JRF2E&t=4s&ab_channel=CYFRYZACJAKPRM

 

źródło: https://www.gov.pl/web/igf2021

 

Nasi partnerzy


Top