mat. pras

Zakończyły się zdjęcia do filmu „Chłopi”

Premiera produkcji, planowana jest na 2022 rok, ale już teraz podpisano pierwszą umowę na zagraniczną dystrybucję filmu z francuskim The Jokers, odpowiadającym za hit „Parasite”.

Zdjęcia to dopiero pierwszy etap procesu realizacji filmu, w reżyserii Doroty Kobieli, który powstanie w technice animacji malarskiej. Obecnie trwa rekrutacja malarzy w studiach w Polsce, Serbii i Ukrainie. Niebawem rozpocznie się montaż zdjęć, a na początku przyszłego roku grupa malarzy rozpocznie prace w studiach BreakThru Films.

Na planie filmowym obok Kamili Urzędowskiej (Jagna), Roberta Gulaczyka (Antek), Mirosława Baki (Boryna), Andrzeja Konopki (Wójt), Ewy Kasprzyk (Dominikowa) i Sonii Mietielicy (Hanka), pojawili się również Małgorzata Kożuchowska (Organiścina), Sonia Bohosiewicz (Wójtowa), Maciej Musiał (Jasio), Dorota Stalińska (Jagustynka), Julia Wieniawa (Marysia Pastuszka) oraz Mateusz Rusin (Mateusz). Za produkcję odpowiadają nominowani do Oscara twórcy „Twojego Vincenta” –  Dorota Kobiela, Hugh Welchman i Sean Bobbitt.

Reżyserka i scenarzystka Dorota Kobiela to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pomysłodawczyni, współautorka scenariusza, reżyserka i montażystka filmu „Twój Vincent”. Ta pierwsza pełnometrażowa animacja malarska na świecie zdobyła ponad 40 innych nagród na całym świecie, m.in.: Europejską Nagrodę Filmową, główną nagrodę na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju oraz nagrody Polskiej Akademii Filmowej „Orły”. Film był nominowany do Oscara, BAFTA czy Złotych Globów. Dorota Kobiela jest członkinią Amerykańskiej, Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. Jest ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od 10 lat związana zawodowo ze studiem BreakThru Films.

Współscenarzysta Hugh Welchman to absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego, brytyjskiej National Film and Television School. Wyprodukował 16 filmów krótkometrażowych i dwa filmy pełnometrażowe dla studia BreakThru Films, zdobył ponad 60 nagród na międzynarodowych festiwalach, w tym Oscara za najlepszą animację krótkometrażową w 2008 roku za film „Piotruś i wilk” oraz Europejską Nagrodę Filmową za „Twojego Vincenta” w kategorii najlepszy film animowany.

źródło: PISF

 

Nasi partnerzy


Top