Wystartował konkurs Screen & Sound 2018

 

Pobierz za darmo premierowe utwory Jana A.P. Kaczmarka, Bartka Chajdeckiego, Nikola Kołodziejczyka i Dariusza Mazurowskiego, wykorzystaj je w swoim filmie i wyślij na konkurs Screen & Sound! Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a na zwycięzców czeka 21 000 zł. Wybrane filmy zostaną pokazane podczas gali finałowej w kinie Kijów w Krakowie

Screen and Sound Fest. 2018: Four Seasons – to konkurs, festiwal filmowy i mnóstwo interesujących wydarzeń towarzyszących, którego założenia merytoryczne oscylują wokół zagadnień przenikania się i wzajemnej inspiracji między muzyką a obrazem filmowym. W ramach konkursu uczestnicy tworzą wizualizacje do wybranych utworów muzycznych skomponowanych przez światowej sławy kompozytorów.

W maju rozpoczęła się szósta edycja tego projektu, której motywem przewodnim jest topos Czterech Pór Roku. Zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek, autor muzyki do filmów „Bogowie” i „Moje córki krowy” Bartosz Chajdecki, jazzowy kompozytor Nikola Kołodziejczyk oraz legenda muzyki elektroakustycznej Dariusz Mazurowski stworzyli premierowe kompozycje inspirowane najpopularniejszym dziełem Vivaldiego, które posłużą za punkt wyjścia do tworzenia wizualizacji. Nadesłane prace oceniać będzie Jury, w którego składzie znaleźli się m.in. operator Marcin Koszałka, filmowiec i kierownik Katedry Animacji ASP w Krakowie Robert Sowa oraz reżyser Kordian Kądziela.

Wszystkie szczegóły konkursu można znaleźć na stronie www.screenandsound.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych: 23 sierpnia 2018 roku.

Festiwal organizowany jest w Krakowie od 2013 roku przez Fundację Bielecki Art, którego pomysłodawcą jest Janusz Bielecki – kompozytor i mecenas sztuki. Kuratorem projektu jest historyk sztuki, krytyk i wykładowca akademicki Piotr Zdybał.

Źródło: Informacja prasowa

Nasi partnerzy


Top