Platforma FILMMAKERS-FOR-UKRAINE rozpoczęła charytatywne pokazy online

Platforma FILMMAKERS-FOR-UKRAINE rozpoczyna 14 lipca charytatywne pokazy online prezentujące filmy, dokumenty i krótkie metraże ukraińskich reżyserów. Kolejne filmy będą dodawane co tydzień.

Pokazy charytatywne online Projekt rozpoczął się w pierwszych dniach po rosyjskiej inwazji. Wraz z zespołem zaangażowanych wolontariuszy z całej z całej Europy – wśród których znaleźli się przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych, instytucji a także grono międzynarodowych filmowców – udało im się stworzyć portal z informacjami dla Ukraińców w potrzebie. Projekt pomógł ludziom znaleźć mieszkanie, pracę i środki potrzebne do codziennego życia. Apel do filmowców Na początku kwietnia, gdy trwało bombardowanie Ukrainy, inicjatywa FILMMAKERSFOR-UKRAINE wystosowała apel do ukraińskich filmowców, prosząc ich o zgłaszanie filmów na pokazy charytatywne. Zaproszenie to skierowano także do produkcji międzynarodowych. Środki zebrane z internetowych pokazów charytatywnych zostaną przekazane filmowcom w dramatycznych sytuacjach życiowych.

Wsparcie dla projektu wyraziła Agnieszka Holland, która powiedziała, miedzy innymi, że „Prezentacja ukraińskiego kina na FILMMAKERS-FOR-UKRAINE to sytuacja, w której obie strony zyskują: oglądasz wspaniałe filmy i wspierasz ukraińskich ukraińskich twórców.”

 

źródło: SFP, https://filmmakers-for-ukraine.com/

 

Nasi partnerzy


Top