Kultura w sieci w czasach kwarantanny

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zachęca do wirtualnego zwiedzania instytucji kultury, które w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez Internet.

Placówki te, w większości są prowadzone, lub współprowadzone przez MKiDN.

Muzea, centra sztuki i galerie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym online, proponują wirtualne spacery i często mają także specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci z propozycją publikacji w wersji elektronicznej, gier i filmów.

Także filharmonie i opery przygotowały ofertę skierowaną do użytkowników Internetu. Wśród propozycji są m.in. rejestracje transmisji internetowych koncertównagrania audio obejmujące wydawnictwa płytowe, ale także wideo wywiady z artystami.

Instytuty zajmujące się rozpowszechnianiem wiedzy również wykorzystują elektroniczne kanały komunikacji, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców – zarówno dorosłych, jak i najmłodszych.

Zbiory gromadzone w bibliotekach i archiwach są dostępne również w wersji online. Można z nich korzystać bez wychodzenia z domu.

Link do strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z odnośnikami do instytucji kultury dostępnych w sieci:

https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-w-sieci

 

źródło: MKiDN

Nasi partnerzy


Top