fot. Pinterest/Netflix

Joanna Kulig w serialu twórcy „La, La, Land”

Wielokrotnie nagradzana za film „Zimna wojna”  Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w serialu „The Eddy”, będącego debiutem telewizyjnym reżysera Damiena Chazelle’a.

„The Eddy” to ośmioodcinkowy dramat muzyczny osadzony w wielokulturowej rzeczywistości współczesnego Paryża. Jego akcja toczyć się będzie wokół jednego z paryskich klubów. To opowieść o jego właścicielu, członkach grającego tam na stałe zespołu i otaczającym ich, tętniącym życiem mieście. Kręcony w Paryżu ośmioodcinkowy serial produkcji Endeavor Content będzie dostępny wyłącznie na Netflix.

Joanna Kulig zagra Maję, kobietę o niezwykłym głosie borykająca się z problemem alkoholowym. Gdy śpiewa znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich są zwrócone na nią. Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. W obecnej sytuacji zdaje się, że nie pozostaje jej nic innego jak dołączyć do zespołu Elliota, któremu od czasu do czasu partneruje, mimo, że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji.

Kulig wyróżniona została niedawno Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepsza Aktorka za główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Aktorka została także laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2019 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca. Od tego czasu zdążyła wystąpić już w małej rólce w serialu Amazona „Hanna”.

Damian Chazelle po filmie „Pierwszy człowiek” powraca do muzycznych klimatów, które w debiutanckim „Whiplash”, a potem w „La La Land” przyniosły mu największe uznanie i wiele nagród.

źródło: informacja prasowa

Nasi partnerzy


Top