III Forum Kreatywności. Zarejestruj się na kolejne wydarzenie SKP!

Co: III Forum Kreatywności. Sztuczna inteligencja – szanse i zagrożenia dla sektorów kultury i kreatywnych

Kiedy: 11 czerwca 2024 roku, godz. 10.30 – 17.00

Gdzie: Kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21/23, Warszawa

Na III >bezpłatne< Forum Kreatywności SKP można zarejestrować się tutaj: https://forumkreatywnosci.pl/rejestracja/

 

PROGRAM III FORUM KREATYWNOŚCI

10:50 Panel NR 1Kultura pod presją: jak monetyzować swoją pracę w świecie AI? AI Act – co przyniesie dobrego dla kultury

W pierwszym panelu poruszymy, między innymi, zagadnienia: – Jak się uczy AI, z czego czerpie wiedzę, w jaki sposób przetwarza utwory? – Czy i w jaki sposób można zarobić na trenowaniu algorytmów? – Jak OZZ sobie poradzą z oznaczaniem autorstwa i wypłatą tantiem? – Czy w tej mierze przydatny jest AI Act? Jakie zmiany w  prawie autorskim są niezbędne w najbliższej przyszłości?

 

12:25 Panel NR 2Generatywna sztuczna inteligencja: nowy horyzont twórczości czy zmierzch prawa autorskiego ?

W drugim panelu postaramy się odpowiedzieć na pytania: – Jak AI wpływa na tworzenie, ochronę dóbr osobistych, wizerunku, a nawet głosu? – Czy znaczniki z AI Act to dobre rozwiązanie, jakie są aspekty prawne tworzenia przy pomocy  AI. – Jaki AI ma wpływ na użytkownika a jaki na twórcę?

 

14:20 Panel NR 3Sztuczna inteligencja w kulturze

W trzecim panelu zastanowimy się: – Jakie są konkretne przykłady wykorzystania AI w tworzeniu? – Czy AI pomaga w tworzeniu? – Czy widoczne staje się dystansowanie od „maszynowej twórczości”, w jakich obszarach?  – Czy AI to „samo zło”, czy też otwiera nowe horyzonty? – Czy AI zastąpi twórców?

 

15:35 Panel 4Kultura jutra – próba spojrzenia przez pryzmat użyteczności AI

W ostatnim, czwartym panelu spróbujemy przewidzieć: – Jaka jest przyszłość tworzenia, czy przed tworzeniem istnieje jutro? – Dotkniemy też szerszego spektrum wykorzystania AI: tego, co dobre, i złe; – Wykażemy, że maszyny myślą out of the box – i powiemy o różnicach w treściach generowanych maszynowo i przez człowieka;  – Powiemy, gdzie nie ma kontrowersji by korzystać z AI (np. analiza wyników w medycynie), a gdzie te kontrowersje są (plastyka, animacja, teksty dziennikarskie); – Na zakończenie wskażemy nietypowe zastosowania AI.

 

III Forum Kreatywności zakończymy około godziny 17:00.

W czasie Forum przewidziany jest czas na zadawanie pytań po każdym panelu i na zakończenie konferencji, a także przerwy kawowe i przerwa na lunch.

Zapraszamy serdecznie do rejestracji na III Forum Kreatywności https://forumkreatywnosci.pl/rejestracja/,  abyśmy mogli spotkać się w jak najszerszym gronie 11 czerwca w Kinie Kultura.

 

źródło: www.forumkreatywnosci.pl

 

 

 

Nasi partnerzy


Top