HBO Max zaprzestaje produkcji filmów i seriali w Polsce

HBO poinformowało w krótkim komunikacie o „zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w krajach skandynawskich i Europie Środkowej.” Dotyczy to również produkcji w Polsce.

Częścią tego procesu jest decyzja o usunięciu z HBO Max niektórych produkcji oryginalnych, a także zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w krajach skandynawskich i Europie Środkowej. Dotyczy to także wstrzymania rozpoczętych w ubiegłym roku projektów na najnowszych terytoriach – w Niderlandach i Turcji – podano dalej. – Zaangażowanie firmy na rynkach HBO Max nie ulega zmianie. Projekty lokalne nadal będą zamawiane dla kanałów linearnych Warner Bros. Discovery we wspomnianych regionach i nadal będą nabywane lokalne treści produkowane przez strony trzecie z myślą o udostępnieniu ich w serwisach streamingowych – dodano w komunikacie.

– Aktualne trwają prace nad przygotowaniem najbardziej atrakcyjnej dla polskich widzów oferty programowej, która będzie zawierała treści najwyższej jakości – wyjaśnia „Wyborczej TV” Agnieszka Niburska, dyrektor PR na Europę Centralną. – W ramach dalszych prac nad połączeniem HBO Max i Discovery+ w jedną globalną platformę streamingową prezentującą szeroki zakres treści z całego Warner Bros. Discovery trwa przegląd aktualnej oferty programowej dotychczasowych serwisów – dodaje w wypowiedzi dla „Wyborczej TV”.

Źródlo: Wirtualne Media, Wyborcza TV

Nasi partnerzy


Top