Grand Prix dla „Filmu balkonowego” Pawła Łozińskiego w Locarno

Współfinansowany przez PISF „Film Balkonowy” Pawła Łozińskiego otrzymał Grand Prix w sekcji Semaine de la critique Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno, którego 74. edycja odbywała się w dniach 4-14 sierpnia br.

Produkcja wygrała z sześcioma innymi tytułami, w tym dwoma z Polski: „Spacerem z Aniołami” Tomasza Wysokińskiego i „Bukoliką” Karola Pałki.

„Postanowiłem zatrzymać się i poczekać, aż świat sam do mnie przyjdzie. Stałem na balkonie z kamerą przez 2 lata i łapałem każdego, kto pod nią przechodził. Z tych spotkań wyszedł film opowiadający o ludziach i o tym, co sami chcieli o sobie powiedzieć. I o reżyserze, który był ich ciekawy. Byłem zdziwiony, jak mało znam się na ludziach. Prawie nikt nie jest tym, na kogo wygląda. Ludzie niosą w sobie zagadki i tajemnice. Nie dają się łatwo zaszufladkować. Życie jest nie do wymyślenia.” – powiedział o swoim filmie Paweł Łoziński

Pokaz na festiwalu w Locarno był światową premierą dokumentu, a polska odbędzie się na Millennium Docs Against Gravity.

Reżyser Paweł Łoziński odpowiada również za scenariusz, zdjęcia i dźwięk, a także – wspólnie z Piasek&Wójcik – za montaż. Muzykę stworzył Jan Duszyński, a producentami są Paweł Łoziński i Agnieszka Mankiewicz. Kierownikiem produkcji jest Zofia Kujawska.

źródło: informacja prasowa, PISF

 

Nasi partnerzy


Top