Filmowa platforma streamingowa Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych ruszyła z internetową platformą streamingową, na której można znaleźć wybitne produkcje polskiej kinematografii. Wszystkie filmy prezentowane są za darmo.

Nowa platforma streamingowa mieści się pod adresem wfdif.online.

W różnych strefach znajdują się autorskie projekty edukacyjne oraz filmowe WFDiF.

LIVE STREAM – kanał, na którym o wybranych godzinach można obejrzeć filmy wyprodukowane przez WFDiF – animacje, filmy edukacyjne, filmy fabularne, dokumentalne oraz wydania Polskiej Kroniki Filmowej.

STREFA VOD – tutaj znajdują się wybrane filmy fabularne, dokumentalne, Kroniki oraz animacje.

EDUKACJA – strefa z materiałami edukacyjnymi dostępnymi do pobrania oraz filmowymi zapisami warsztatów, wykładów i oprowadzań po Planie Filmowym.

TEATROTEKA – przestrzeń prezentacji spektakli projektu TEATROTEKA. Znajdują się tutaj opisy, trailery, galerie fotosów i zdjęcia z planów.

Na platformie dostępne są archiwalne Polskie Kroniki Filmowe, spektakle teatralne (m.in. „Chłopiec malowany”, „Żyd” i „Walizka”), krótkie metraże oraz wiele filmów, takich jak „Sprawa Gorgonowej” Janusza Majewskiego, „300 mil do nieba” Macieja Dejczera, „Ostatni dzwonek” Magdaleny Łazarkiewicz, „Dom wariatów” Marka Koterskiego czy bajki z cyklu „Dwa koty i pies”.

Platforma dostępna jest bezpłatnie pod adresem https://wfdif.online/ w zasięgu sieci Internet na komputerach i na urządzeniach mobilnych.

 

Źródło: http://www.wfdif.pl/pl/wfdifonline

Nasi partnerzy


Top