Dofinansowanie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską

Jeszcze do 7 maja można składać wnioski o dofinansowanie swojego filmowego projektu. Warunek? W filmie, serialu, dokumencie czy animacji musi pojawić się kontekst Krakowa lub innego małopolskiego miasta czy wsi.

Istniejący od 2009 roku Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowych jest realizowany ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie (utworzonego dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego). Dotąd przyczynił się już do powstania ponad 50 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Jego celem jest wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską. Projekty te mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, a także do podkreślania jego pozytywnego wizerunku. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z Województwem Małopolskim lub Miastem Kraków, zarówno poprzez tematykę, jak i twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy złożyć wniosek elektronicznie w formie skompresowanego archiwum (.zip, .rar) za pośrednictwem strony https://rff2020.biurofestiwalowe.pl/). Aktualny formularz oraz szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego wypełnienia wniosku są dostępne na www.film-commission.pl. Tam również dostępne są wszystkie niezbędne załączniki.

Tegoroczna edycja została wpisana w program „Kultura odporna” – pakiet działań wspierających sektor kultury w dobie pandemii ogłoszony przez Urząd Miasta Krakowa i jest jednym z działań samorządu województwa małopolskiego mających na celu wsparcie twórców kultury w Małopolsce.

Organizatorami konkursu są Województwo Małopolskie, Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie.

Wszelkie pytania dotyczące naboru można kierować do: Natalii Wody nwoda@film-commission.pl, tel. 504 084 615, Anny Krupiarz akrupiarz@film-commission.pl, tel. 518 681 248 lub Dominiki Dziubińskiej dominika.dziubinska@film-commission.pl, tel. 517 134 346.

źródło: Kraków Film Commission

Nasi partnerzy


Top