mat. pras

24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się online

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, odbywające się w ostatni weekend października zawsze przyciągały tłumy. Czytelnicy mogli spotkać swojego ulubionego Autora, wziąć udział w interesujących dyskusjach i kupić książki. W tym roku, z powodu pandemii, Targi odbędą się online.  Także w tej formie wysłuchać będzie można m.in. Adama Bodnara, K. N. Haner, Adama Zagajewskiego.

Szczegółowy program można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na stronie TUTAJ. Na każde spotkanie będzie obowiązywała rejestracja.

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® zainteresowaniem cieszył się także bogaty program branżowy. Tłumacze, bibliotekarze i księgarze mogli wziąć udział w licznych warsztatach i prelekcjach poszerzając swoją dotychczasową wiedzę. W tym roku, będzie również taka możliwość  – w piątek 23 października 2020 Biblioteka Analiz wraz z Kancelarią Patrimonium przeprowadzi prelekcję pt.: Ochrona wizerunku i innych dóbr osobistych w publikacjach książkowych – aspekty prawne. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich opowie, jak instytucje kultury oraz biblioteki funkcjonują w zmieniających się mediach społecznościowych, a Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury przedstawi literaturę estońską oraz zalety literatury dawnej. Wszystkie prelekcje wraz z pełnymi tytułami i prowadzącymi już niebawem zostaną opublikowane w  naszych mediach społecznościowych oraz na stronie TUTAJ. Na każde spotkanie obowiązuje rejestracja.

Wspólnie z Wydawnictwami Organizatorzy stworzyli wyjątkowy Katalog Zniżek, udostępniony 19 października.

W tygodniu pomiędzy 19 a 25 października 2020 roku na hasło targiksiazki2020 będzie można skorzystać z wyjątkowych promocji.

W akcji zniżkowej biorą udział również krakowskie księgarnie, które zaangażowały się zarówno online jak i stacjonarnie – co ma jeszcze jedną zaletę: znajdziecie tam nasze tegoroczne zakładki!

Mimo wielu zmian spowodowanych pandemią, Organizatorzy nie zapomnieli o Konkursie im. Jana Długosza. Przyznanie nagrody odbędzie się również na nowych zasadach – w krakowskim Antykwariacie Abecadło i będzie transmitowane w sieci. Listę dziesięciu nominowanych Autorów można znaleźć na stronie http://dlugosz.krakow.pl, zwycięzca otrzyma statuetkę projektu śp. prof. Bronisława Chromego oraz 30 000 zł złotych sponsorowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

W 2019 roku na Targach Książki zadebiutowała Ścianka Ilustratorów, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Utalentowani artyści mieli szansę pokazać swoje prace na dużej planszy usytuowanej w targowej hali. W tym roku, nadesłane ilustracje będzie można obejrzeć na Instragramie Targów. W listopadzie wszystkie prace zostają połączone i umieszczone na naszej stronie internetowej wraz z kontaktem do autorów prac. Każdy – wydawca, autor – będzie mógł skontaktować się z konkretną osobą, którą być może czeka profesjonalna kariera ilustratora książek.

źródło: książka.kraków.pl

Nasi partnerzy


Top