11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator

Poznański Animator stał się jednym z z największych wydarzeń w świecie animacji, którego rangę potwierdza przywilej kwalifikowania do Oscarów.

W trakcie siedmiu festiwalowych dni pokazanych zostanie ponad 300 filmów z całego świata. W konkursie o Grand Prix Animatora – Złotego Pegaza, rywalizować będzie 49 filmów z całego świata. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, odbędzie się pierwsza edycja Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL, ukazująca najnowsze dokonania rodzimych animatorów.

Od pierwszego dnia festiwalu ruszyło Kino Nocne, czyli animowane seriale dla dorosłych. Codziennie od 6 do 11 lipca o godz. 23:00 w Klubie Festiwalowym pokazywane są najbardziej kultowe i najnowsze seryjne produkcje animowane dla dorosłych, takie jak Rick & Morty, Super Science Friends, czy serial HBO braci Duplass Animals: Zwierzęta.

Jak co roku w ramach festiwalu odbywają się pokazy najważniejszych filmów z największych międzynarodowych festiwali animacji: Annecy i Ottawy. Festiwalowym przeglądom i pokazom towarzyszą warsztaty, wykłady i spotkania. W programie znajdują się warsztaty z compositingu prowadzone przez Studio Platige Image, warsztaty wycinankowych teledysków z Robertem Turło, warsztaty animacji wycinankowej prowadzone przez znanego rumuńskiego twórcę Dana Panaitescu, warsztaty animacji 3D ze studiem SQM, wprowadzenie w tworzenie komiksu z Alecosen Papadatosem. Widzowie mają również szanse uczestniczyć w wykładach mistrzowskich przygotowanych przez gości festiwalu.

Animator Pro to branżowe spotkanie adresowane do profesjonalistów – z mniej lub bardziej ugruntowanym dorobkiem. Program I dnia (11.07) poświęcony jest zagadnieniu storytellingu i obejmuje: panel dyskusyjny z udziałem dyrektorów festiwali animacji z Wielkiej Brytanii, Kanady i Holandii oraz prezentacje dotyczące pełnometrażowego filmu Jeszcze dzień życia (Another Day of Life) i VR-owego projektu Wykreślona Warszawa. W dniu II (12.07) Animator Pro skoncentruje się na problematyce produkcji i dystrybucji filmów animowanych oraz wykorzystania animacji w działaniach marketingowych.

11. MFFA Animator odbywa się w dniach 6 – 12 lipca.

Więcej informacji: www.animator-festival.com

Nasi partnerzy


Top