Parlament Europejski przyjął 12 września zmienione stanowisko negocjacyjne w sprawie przepisów dotyczących praw autorskich, chroniące małe firmy i wolność słowa. Debata wokół ACTA 1 i ACTA 2 spowodowała, że edukację o prawach autorskich trzeba rozpocząć od nowa i od podstaw.
Kreatywna Polska jest sojuszem osób, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw i ich zrzeszeń, przemysłów kreatywnych i innowacyjnych. To więc sojusz naukowców, twórców, artystów, wynalazców i inwestorów - ludzi tworzących własne projekty i wprowadzających je w życie.
Raport "Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki. Analiza wpływu zjawiska piractwa internetowego na gospodarkę Polski na wybranych rynkach kultury" został opracowany przez Deloitte na zlecenie Stowarzyszenia Kreatywna Polska
Prezentujemy fragmenty konferencji p.t. „Ochrona kultury polskiej w kontekście Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym”, która odbyła się 3 września 2018 roku w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej (PAP) w Warszawie. Konferencję współorganizowali Izba Wydawców Prasy i Stowarzyszenie Kreatywna Polska.
Wobec narastających w mediach nieprawdziwych informacji dotyczących prac w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą w sprawie praw autorskich przedstawiamy #FAKTY i #MITY na temat projektu.
Prezentujemy raport „Analiza wpływu zjawiska piractwa treści wideo na gospodarkę w Polsce” przygotowany przez PwC na zlecenie Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ. Prace nad raportem trwały pomiędzy październikiem 2013 roku a styczniem 2014 roku.
Prezentujemy wyniki kongresu „Własność w Internecie. Polskie i międzynarodowe doświadczenia w walce z piractwem telewizyjnym”, organizowanego przez Stowarzyszenie SYGNAŁ, który odbył się 9 października 2013 r. w Warszawie.
Prezentujemy kluczowe wyniki najnowszego raportu Stowarzyszenia Kreatywna Polska i partnera merytorycznego firmy Deloitte „Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki. Analiza wpływu zjawiska piractwa internetowego na gospodarkę Polski na wybranych rynkach kultury”.