Komunikat w sprawie prac nad ustawą implementującą Dyrektywę DSM

Stowarzyszenie Kreatywna Polska z satysfakcją wita postępy prac nad implementacją Dyrektywy DSM.

Więcej

Solidarny apel wydawców do polityków

Dlaczego nowelizacja ustawy o prawie autorskim pominęła branżę wydawniczą?

Więcej

Sejm przyjął nowelizację ustawy o prawie autorskim

Twórcy, między innymi, dostaną tantiemy z Internetu

Więcej

Dyrektywa DSM

Drugie czytanie w Sejmie rządowego projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Więcej

III Forum Kreatywności SKP

"Sztuczna inteligencja - szanse, czy zagrożenia?" III Forum odbyło się 11 czerwca

Więcej

Dyrektywa DSM

Stanowisko SKP wyrażone w liście do Premiera Donalda Tuska w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz niektórych innych ustaw (UC6)

Więcej

II Forum Kreatywności SKP

Podsumowanie II Forum Kreatywności: Prawo czy bezprawie - przyszłość prawa autorskiego w Internecie

Więcej

Stanowisko SKP

Konsultacje publiczne projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz niektórych innych ustaw

Więcej

I Forum Kreatywności SKP

Podsumowanie I Forum Kreatywności SKP - "Finansowanie sektorów kultury i kreatywnych w Polsce..."

Więcej

List SKP do użytkowników Internetu

List członków Kreatywnej Polski po przyjęciu w Parlamencie Europejskim dyrektywy o prawach autorskich

Więcej

Prawo autorskie - po co to komu...

Parlament Europejski przyjął 12 września zmienione stanowisko negocjacyjne w sprawie przepisów dotyczących praw autorskich, chroniące małe firmy i wolność słowa. Debata wokół ACTA 1 i ACTA 2 spowodowała, że edukację o prawach autorskich trzeba rozpocząć od nowa i od podstaw.

Więcej

O nas

Kreatywna Polska jest sojuszem osób, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw i ich zrzeszeń, przemysłów kreatywnych i innowacyjnych. To więc sojusz naukowców, twórców, artystów, wynalazców i inwestorów - ludzi tworzących własne projekty i wprowadzających je w życie.

Więcej

Creative Poland Association
Creative Poland Association Polish Chamber of Books Chamber of Press Publishers Association of Authors and Publishers „Copyright Poland” Association of Authors ZAIKS Association of Journalists and Publishers REPROPOL The Union of Audiovisual Authors and Producers SFP – ZAPA Association of Photojournalists Polish Writers’ Association Literary Union Association Association of Polish Composers The Polish Society of the Phonographic Industry ZPAV Polish Producers Alliance Legal Culture Foundation

Aktualności

December 3, 2021

Udostępnij Udostępnij

Raporty

Raport “Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki”

February 12, 2020

Raport "Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki. Analiza wpływu zjawiska piractwa internetowego na gospodarkę Polski na wybranych rynkach kultury" został opracowany przez Deloitte na zlecenie Stowarzyszenia Kreatywna Polska

Więcej

Prawo autorskie: Podsumowanie konferencji p.t. „Ochrona kultury polskiej w kontekście Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym”

September 24, 2018

Prezentujemy fragmenty konferencji p.t. „Ochrona kultury polskiej w kontekście Dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym”, która odbyła się 3 września 2018 roku w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej (PAP) w Warszawie. Konferencję współorganizowali Izba Wydawców Prasy i Stowarzyszenie Kreatywna Polska.

Więcej

Prawo autorskie: Fakty i Mity dotyczące dyrektywy o prawie autorskim

July 25, 2018

Wobec narastających w mediach nieprawdziwych informacji dotyczących prac w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą w sprawie praw autorskich przedstawiamy #FAKTY i #MITY na temat projektu.

Więcej

Piractwo w Internecie: Raport Stowarzyszenia “Sygnał” Analiza wpływu zjawiska piractwa treści wideo na gospodarkę w Polsce” – podsumowanie

July 13, 2018

Prezentujemy raport „Analiza wpływu zjawiska piractwa treści wideo na gospodarkę w Polsce” przygotowany przez PwC na zlecenie Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ. Prace nad raportem trwały pomiędzy październikiem 2013 roku a styczniem 2014 roku.

Więcej

Piractwo w Internecie: “Własność w Internecie. Polskie i międzynarodowe doświadczenia w walce z piractwem telewizyjnym” – podsumowanie kongresu

July 13, 2018

Prezentujemy wyniki kongresu „Własność w Internecie. Polskie i międzynarodowe doświadczenia w walce z piractwem telewizyjnym”, organizowanego przez Stowarzyszenie SYGNAŁ, który odbył się 9 października 2013 r. w Warszawie.

Więcej

Piractwo w Internecie: Straty dla kultury i gospodarki. Raport Stowarzyszenia Kreatywna Polska

September 25, 2017

Prezentujemy kluczowe wyniki najnowszego raportu Stowarzyszenia Kreatywna Polska i partnera merytorycznego firmy Deloitte „Piractwo w Internecie – straty dla kultury i gospodarki. Analiza wpływu zjawiska piractwa internetowego na gospodarkę Polski na wybranych rynkach kultury”.

Więcej

Niezbędnik twórcy

Tylko u nas!

Najnowsze w dziale Film:

Najnowsze w dziale Fotografia:

Najnowsze w dziale Gry:

Najnowsze w dziale Literatura:

Najnowsze w dziale Design:

Najnowsze w dziale Muzyka:

Nasi partnerzy


Top