Maj 12, 2020

Włodzimierz Niderhaus nie żyje

W wieku 75 lat zmarł Włodzimierz Niderhaus, długoletni dyrektor Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie i uznany producent filmowy.

Maj 7, 2020

Wznowienie prac na planach filmowych z uwzględnieniem rygorów sanitarnych

W III etapie znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa znalazła się, między innymi, kwestia nowych zasad bezpieczeństwa uwzględniających rygory sanitarne po wznowieniu prac na planach filmowych. 

Maj 5, 2020

KIPA i Netflix uruchamiają wspólnie fundusz pomocowy dla branży telewizyjnej i filmowej

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych we współpracy z serwisem Netflix ogłaszają utworzenie nowego funduszu pomocowego dla najbardziej poszkodowanych pracowników branży telewizyjnej i filmowej

Maj 5, 2020

Znamy już członków jury 60. KFF

Krakowski Festiwal Filmowy obchodzi w tym roku 60. urodziny i jako pierwszy polski festiwal w całości odbędzie się w sieci.

Maj 1, 2020

„Sala samobójców. Hejter” wygrywa festiwal Tribeca

Film Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter” został jednym z triumfatorów Tribeca Film Festival. Polska produkcja zdobyła główną nagrodę w sekcji doceniającej zagraniczne filmy fabularne.

Kwiecień 29, 2020

Respiratory i przyłbice – drukarki 3D pomocne w czasie pandemii

Krakowscy inżynierowie opracowali i udostępnili za darmo projekt respiratora wydrukowanego na drukarce 3D. Jego koszt to 200 złotych, a opracowanie koncepcji urządzenia zajęło głównemu konstruktorowi dwa dni.

Nasi partnerzy


Top